PLIKI COOKIES Dowiedz się więcej

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki

Rozumiem, ukryj komunikat

Bezpieczna jazda z Motorismo

13-06-2012 admin
4 832 wyświetleń
fb g+ twitter
  • Global rating average: 0.0 out of 5
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
Male

Do zespołu ekspertów Motorismo dołączył Artur Wajda. Kim jest i czym się zajmuje? O tym w kilku słowach poniżej:

„Sport motocyklowy uprawiałem od dziewiątego roku życia. Na swoim koncie mam kilkukrotne Mistrzostwo i Vice-mistrzostwo Polski w wyścigach Drogowych. Jako pierwszy w historii Sportu Motocyklowego w Polsce podpisałem kontrakt z zespołem zachodnim, co zaowocowało jazdami testowymi z zawodnikami z Mistrzostw Świata.”

Część z Was miała pewnie możliwość poznania Artura Wajdy na szkoleniu organizowanym przez poznański salon Motorismo w ubiegłym roku. Poniżej krótki wstęp dotyczący tematyki bezpiecznej jazdy, którą będzie się zajmował Artur Wajda na portalu internetowym Motorismo.pl. Jego wpisy będziecie mogli śledzić bezpośrednio na jego blogu oraz od czasu do czasu na stronie głównej.

„Nadeszła kolejna wiosna i znowu zagadnienie bezpieczeństwa motocyklisty spędza sen z powiek szeregu instytucji odpowiedzialnych za nasze szczęśliwe życie w naszym kraju. Powiecie, że ironiczne to moje spostrzeżenie. Trochę tak, bo jestem motocyklistą tak jak większość z odwiedzających portal Motorismo. Byłem świadkiem wielu akcji nazwijmy to "urzędowych", które były nakręcane ilością tragicznych wypadków drogowych z udziałem motocyklistów. Do wielu takich akcji byłem zapraszany. Za każdym razem podkreślano, że to jest prewencja. Ja zaś zadawałem sobie pytanie, jaki sens prewencji jest po fakcie wypadku, no może tylko przestroga i tu kończy się moja ironia bo temat według wszelkich statystyk jest poważny. Po przestudiowaniu wielu materiałów z prasy i telewizji  doszedłem do dwóch zasadniczych wniosków.

Po pierwsze w Polsce  poziom szkolenia na prawo jazdy ogranicza się do przygotowania adepta do zdania egzaminu i nie chcę tu z tym polemizować, a stwierdzam tylko fakt.

Po drugie większość wypadków mogła by być łagodniejsza w skutkach gdyby biorący w kolizji udział motocykliści byli właściwie ubrani.

Jest jeszcze  trzeci wniosek wynikający z całości omawianego zagadnienia. Tylko nagłaśnianie publiczne takiego stanu rzeczy może pozytywnie wpłynąć na podniesienie świadomości w obrębie tematu, w którym się poruszamy.

Przez ponad połowę swojego życia uprawiałem sport motocyklowy, a od kilku lat zdobyte doświadczenie staram się przekazywać na zajęciach z Doskonalenia Techniki Jazdy. Uważam, że kierowanie współczesnym motocyklem wymaga treningu. Skuteczne zaś zachowanie się w sytuacjach podwyższonego ryzyka to nabycie umiejętności które są wyrabiane w oparciu o "wybrane elementy jazdy sportowej". Tu zaznaczam, że nie "jazdę sportową" ,a tylko wybrane elementy. Jako przykład wymienię choćby skuteczne hamowanie silnikiem przed niespodziewaną przeszkodą .Ucieszyło mnie że Motorismo postrzega Motocyklistę jako kogoś wyjątkowego i myśli o jego bezpieczeństwie po przez zorganizowanie treningów doskonalenia techniki jazdy na Torze w Poznaniu. Ucieszyło mnie też że do projektu zaproszono miedzy innymi moją osobę, udostępniając dodatkowo łamy swojego portalu.

Zatem serdecznie zapraszam do śledzenia informacji o przygotowywanych treningach które będziecie mogli znaleźć na stronie portalu Motorismo.pl oraz Speedday.pl

Powiązane

Wielu motocyklistów i motocyklistek marzy o szafie wypełnionej różnymi ubraniami motocyklowymi – ciepłymi i lekkimi, skórzanymi i tekstylnymi, na każdą pogodę i temperaturę. Można oczywiście zbierać cierpliwie kolejne ciuchy, zastawić dom i samochód, ale można także kupić jeden komplet – kurtkę i spodnie odpowiednie na każdą porę roku. Brzmi zbyt pięknie? W takim razie zapoznajcie się z recenzją RST Pro Series Ventilator IV.

-

Artykuły promowane

Zdjęcie newsa
Salony Motorismo zapraszają na jesienną wyprzedaż odzieży i akcesoriów ...
-
Czytaj więcej >
Zdjęcie newsa
Motorismo Assistance to zupełnie darmowy, innowacyjny program wsparcia i...
-
Czytaj więcej >
Zdjęcie newsa
Zapraszamy do Salonów Motorismo, gdzie już dostępna jest nowa, jesienna ...
-
Czytaj więcej >
Zdjęcie newsa
Wybierając się w motocyklową podróż, musisz zabrać ze sobą dużo więcej r...
-
Czytaj więcej >
Zdjęcie newsa
Lato to czas wyjazdów. Przeważnie większość motocyklistów woli jeździć s...
-
Czytaj więcej >
Zdjęcie newsa
Marka HJC przygotowała dla motocyklistów nowy model kasku szczękowego na...
-
Czytaj więcej >
Zdjęcie newsa
SW MOTECH to jeden z czołowych dostawców akcesoriów motocyklowych. Ma w ...
-
Czytaj więcej >
Zdjęcie newsa
Ostatnia, czwarta część video-poradnika, tym razem na temat tego dlaczeg...
-
Czytaj więcej >
Zdjęcie newsa
Held świetnie leży, dobrze skrojone i dopasowane ciuchy to znak szczegól...
-
Czytaj więcej >
Zdjęcie newsa
Dla wszystkich fanów nowinek salony Motorismo przygotowały nie lada grat...
-
Czytaj więcej >
Motorismo on Facebook